CareMedica - chinese vital mushrooms hero gradient

Zelektrizované vlasy patří mezi zimní strašáky. Jak se s nimi vypořádat?

Zimní období, Vánoce, hřejivé oblečení, punč a úsměv na tváři. To vše je sice pěkné, ale pak jsou tady... zelektrizované vlasy. Jak se s tímto sezónním problémem vypořádat? Statická elektřina, ta za to může. Stačí nevhodná čepice, suché vlasy, tření – a problém je na světě. Jak takové vlasy zkrotit?

Hydratované vlasy jsou základ

Suché vlasy, suchý vzduch důsledkem nadměrného topení. Tak přesně proto jsou vlasy oslabené a v čepici důsledkem tření zelektrizované. Je tu první zbraň proti potíži – důkladná a hloubková hydratace. Nejen ta vnitřní v podobě pitného režimu, k němuž vás pravidelně nabádáme, ale i ta vnější. Právě v zimě se neobejdete bez pravidelných hydratačních zábalů, určitě používejte také leave-in (bezoplachový) přípravek. Hydratovat můžete i vysušenou a namáhanou pokožku hlavy – pomůže vám květový hydrolát. Co třeba ten z růže?

Udržujte ve vlasech vlhkost

Hydratace je fajn, ale je jen dočasná, když je kolem takové sucho. Právě s tím vám pomohou obyčejné oleje. Oleje jsou přírodní poklad pro vlasy i pleť – udržují v nich totiž vlhkost. Takový kokosový nebo arganový olej poslouží jako perfektní zimní pomocníci. Jak je používat na vlasy? Na šamponem umyté vlasy naneste nahřátý olej. Vlasy zabalte a nechte odpočívat. Nakonec důkladně vymyjte, kromě šamponu pomůže kondicionér.

Víte, že kapku oleje do vlhkých umytých vlasů můžete vetřít stejně jako leave-in? Pozor si dejte pouze vy, jemnovlásky, olej by vaši hřívu zbytečně zatížil.

TIP: Jak udržet vlasy hydratované i ve vytopeném a suchém prostředí? Mějte při ruce květové vody. Ty obsahují hydratační složky a okamžitě vlasy zvlhčí bez zatížení. Výhoda? Použít je můžete také na pokožku.

šampon

Nevystavujte vlasy nadměrnému suchu

Aby vlasy neelektrizovaly a zůstaly hydratované i v zimě, je potřeba přimhouřit oko a oželet vysušující (ne)zbytné procedury. Zkusíte vydržet bez barvení, žehlení a stylingu? Omezte i příliš časté mytí a fén raději přepněte na studený vzduch. Prostě a jednoduše – snažte se v zimě vlasům neubližovat, volte šetrnou péči. A přípravky? Přece přírodní!

Vhodné pomůcky? Na materiálu záleží

Jak na hydratované vlasy, už víte. Tak co vás ještě čeká, abyste s nimi nemuseli bojovat? Pár tipů by tu ještě bylo. Používáte plastový hřeben? Vyměňte jej za dřevěný. Přírodní dřevo a přírodní štětiny kartáče (pokud nepoužíváte hřeben) jsou nejen šetrnější k vlasům, navíc vás zbaví statické elektřiny, kterou dobře znáte. Hotovo! Dejte svým vlasům dostatek hydratace... péče a lásky, a statická elektřina nemá šanci!

Where to buy our products

 

Extensive network of distributors throughout the Czech Republic

Simply find the nearest retailer, distributor, or pharmacy with our products.

View nearest distributors