CareMedica - chinese vital mushrooms hero gradient

Trápí vás maskné z nošení respirátorů? Zatočte s ním!

Pravidelné a časté nošení respirátoru v posledních dvou letech dalo vzniknout problému, se kterým se potýká mnoho z nás. Maskné – nepříjemné pupínky, které značí zánět pokožky nejčastěji právě v místech pod respirátorem. Co jej způsobuje a jak s ním zatočit?

 Respirátor má sloužit jako ochranný prostředek proti onemocnění covid-19. Protože se však po celém světě potýkáme s pandemií už dlouho, logicky se pokožka brání – zejména u těch, kdo jsou nuceni nosit respirátor v práci po celé hodiny. Ochranná maska sice brání nákaze zvenčí, ale při dýchání do ní dochází k vytváření vlhkého prostředí, které snadno způsobuje podráždění nebo přemnožení bakterií (nerovnováhu kožního mikrobiomu). Výsledkem je zarudlá, svědivá a až problematická pokožka v místech nošení masky – maskné.

 

Young,Woman,Washing,Face,In,Room.

Jak na maskné?

Pupínky vznikají hned z několika důvodů. Kromě zvýšené vlhkosti pod maskou panuje vyšší teplota. Přidejte kontakt pleti s maskou, tření, produkci kožního mazu a případně ještě líčení – a na problém je zaděláno. Přesně to je totiž ideální spojení faktorů pro tvorbu kožního zánětu, který se projevuje pupínky. Co tedy dělat, když vás maskné trápí? A jak mu předejít?

  • Každodenní čištění pleti je základ. Ráno i večer. Nezapomínejte se denně odličovat a pokožku vždy řádně dočistěte pleťovou vodou. Ta by měla být ideálně šetrná a přírodní – aby vrátila pokožce rovnováhu a zbytečně ji nedráždila.
  • Nezapomeňte na hydrataci. Ačkoli lidé mají tendenci pupínky vysušovat, lepším přístupem je šetrná péče o pleť, jejíž součástí je naopak lehký hydratační krém určený pro daný typ pokožky. Hodit se vám bude náš krém pro smíšenou pleť s vitálními houbami, který chrání i regeneruje. Večer nezapomeňte hydratovat do hloubky – použijte sérum a noční krém.
  • Dejte si pauzu. Jak to myslíme? Zkuste to vydržet a zjednodušit líčení. Právě make-up, obzvláště pokud používáte konvenční líčidla se silikony, ucpává póry, znemožňuje už tak namáhané pokožce dýchat a zabraňuje v procesu samoléčení. Řešením může být lehký tónovací krém nebo minerální make-up.
A co je základem pro návrat k normální pokožce? Pravidelně měňte respirátor a nejen to – zkuste maximálně zjednodušit vaši beauty rutinu. Právě při zánětlivých projevech pleti je důležité ji odlehčit. Používejte jen set oblíbených a ověřených základních přípravků a buďte k sobě laskaví. Méně je více je záchranným kruhem nejen při akné, ale i při maskné. Sbohem, pupínky!

Where to buy our products

 

Extensive network of distributors throughout the Czech Republic

Simply find the nearest retailer, distributor, or pharmacy with our products.

View nearest distributors