CareMedica - chinese medical mushrooms hero gradient

Stres se projevuje také na pleti: 5 tipů, jak se ho snadno zbavit

Zatímco dříve byl stres signálem, že je potřeba co nejrychleji reagovat na nebezpečí, dnes je nevítaným záškodníkem, který má vliv na celkové zdraví člověka – důvodem je jeho dlouhodobé působení. Jak mu předcházet? Máme pro vás pět užitečných tipů, které vám pomohou zářit beze stresu. Uvnitř i navenek.

Spíte dobře? Je čas pořádně se vyspat!

Stres má vliv i na to, jak vypadá vaše pleť. Jistě jste se setkali s tím, že vám vyskočil pupínek právě tehdy, když jste to nejméně potřebovali. Bylo to stresem? Nervozitou? Určitě. A jaký první krok tedy udělat pro krásnější pleť a odolnější psychiku proti stresu? Vyspěte se do růžova. No vážně – spíte dobře a pravidelně? Spánková hygiena je nesmírně důležitá. Náš tip? Choďte spát a vstávejte pravidelně ve stejnou dobu. Nezapomeňte se před spaním vyhýbat těžkým jídlům, alkoholu a obrazovkám. Namísto nich si s partnerem vychutnejte bylinkový čaj a sdílejte, co hezkého vás potkalo a na co se těšíte zítra. Hned se vám bude lépe usínat i vstávat.

Top,View,Of,Attractive,Young,Woman,Sleeping,Well,In,Bed

Přidejte chlad, je to ten nejlepší terapeut

Chlad je skvělý lék proti stresu. Už chápete, proč je kolem vás tolik usměvavých otužilců? Nejde o nepřítele, jde o terapeuta. Chladná voda či vzduch působí nejen na tělo, ale i mysl. Podle odborníků má otužování vliv na celkové zdraví – od imunity po psychiku. Pokud tedy cítíte, že je toho na vás moc, zkuste si dát ledovou sprchu, méně se obléknout nebo vyrazit do chladivé jarní řeky (pro pokročilé a nikdy ne sami). Studená voda vás nadopuje hormony štěstí a nejen to – blahodárně působ i na pleť. Ta je díky prokrvení vyhlazená, rozzářená a tak nějak celkově krásnější. Přesvědčíte se?

Objevte kouzlo zdravého dechu

Dýcháte správně? Dýcháte nosem? Znáte dechové techniky proti stresu? Tolik otázek, ale nebojte se, nemusíte odpovídat – stačí se zamyslet. Správné je dýchat nosem a zhluboka, nikoli povrchově. Dech okysličuje krev, čím více stresu, tím více dýchejte zhluboka. A jak si rychle a účinně vyčistit hlavu? Zkuste čtvercový dech – třeba na 3 doby. Střídejte na 3 doby (počítejte vždy do tří) nádech, zádrž, výdech, zádrž, opakujte několik minut. Rychle se zklidníte a zbavíte stresu. Hned budete vnímat svět okolo vás s lehkostí – a čistá hlava rovná se snadnější hledání řešení i ve stresových situacích. Tak nestresujte, dýchejte!

Rituály? Měly by být součástí života denně!

Vlastní rituály vám pomohou k psychické pohodě. Jak den začnete, takový den budete mít – tak co třeba namísto zírání do obrazovky mobilu vytančit vše, co vám nedalo spát? Protáhněte se, meditujte, snídejte – vytvořte si správný ranní rituál.Součástí může být i pomalá masáž pleti s oblíbeným sérem nebo rutina péče o pleť. To stejné platí pro celý den a večery. Rituály vás mohou ukotvovat v jistotách. Co třeba rituál vděčnosti před spaním?

Ve zdravém těle zdravý duch

A poslední tip? Hýbejte se – je to ten nejlepší lék na jakýkoli splín. Tělo, mysl a emoce jsou propojené. Znamená to, že když změníte ve stresové situaci jednu část, změní se všechny. V praxi je potřeba vždy změnit jeden bod ze tří. Když máte hodně stresu, mysl vás možná nabádá k tomu, abyste se schoulili do klubíčka. Vy to změňte – udělejte opak, vyrazte si zaběhat či zaplavat. Je to jako kouzlené tlačítko, které vás vrátí zpátky na zem. A svět už nebude vypadat tak černě – a vaše pleť tak unaveně. Je čas zazářit!

 

Where to buy our products

 

Extensive network of distributors throughout the Czech Republic

Simply find the nearest retailer, distributor, or pharmacy with our products.

View nearest distributors