CareMedica - chinese vital mushrooms hero gradient

Pohlazení sluncem: Jak vlasy v létě chránit před slunečními paprsky?

Vysoké letní teploty, sucho a UV záření – to je hned několik náročných podmínek, kvůli kterým vaše vlasy v létě doslova trpí. Víte, jak správně vlasy chránit, jak je maximálně hydratovat a jakou jim dopřát doplňkovou péči? My ano – proto se s vámi s radostí podělíme. Ať vaše vlasy v letních měsících... zazáří!

Nedostatečná péče v létě může vlasům ublížit. Jak předejít poškozeným vlasům, které zachrání pouze nůžky? Přece ochranou, tak jednoduché to je. V létě je více než kdy jindy důležité chránit vlasový porost před rizikovými faktory. Slunce, nedostatek hydratace a vliv mořské či chlorované vody vlasům na kráse nepřidávají, naopak. Naštěstí existuje pár pravidel, která vám pomohou udržet si i v létě zdravou a krásnou hřívu. Jaká jsou?

Oživte vlasy před létem

Ještě než se vrhnete do rutiny péče o vaše vlasy, je tu první volitelný krok. Co třeba návštěva kadeřníka? Ten vám totiž může pomoci vlasy malým zkrácením oživit a připravit na sezonu. Odlehčení bude příjemné i pro vás – zjemnění hustoty vám v letních vedrech bude svědčit. Navíc takový módní sestřih... že by byl ten pravý čas na změnu vizáže?

šampon

Sluneční přípravky i pro vlasy?

Tak jako chráníte kůži před sluncem, je důležité chránit také vaše vlasy. K ochraně před UV zářením slouží výrobky určené na léto. Proč je to nezbytné? UV záření oslabuje vlas tím, že mu tak trochu krade proteiny. Vaše vlasy pak mohou být otevřenější a citlivější, prostě a jednoduše křehčí a náchylnější na poškození. Proto je dobré mít při ruce vhodné letní přípravky, které jsou mnohdy ve formě sprejů či leave in kondicionérů. A co ještě chránit? Pokožku hlavy. Přesně proto pro vás máme záminku. Záminku koupit si ten nádherný hedvábný šátek nebo krásný klobouk z výlohy. Není to skvělé?

Nezapomínejte na speciální péči

Vystavujete vlasy mořské či chlorované vodě? I v tomto případě je nutné vlasům dodat preventivní péči. Vhodné je mít při ruce kvalitní šampon, který jako čisticí přípravek vymyje všechnu tu sůl, chlor a písek z vašich vlasů. A co dál? V létě je dobré používat pravidelně jako prevenci vaši oblíbenou hydratační masku bez obsahu silikonů. Maska oslabené vlasy vyživí a hydratuje, aby byly odolnější proti působení faktorů. Ta od CareMedicy jim navíc dodá vnitřní péči v podobě extraktů z vitalních hub. Nezapomeňte však, že po krocích mytí šamponem a nanesení masky následuje nezbytný krok: kondicionér, který vlas uzavře. A sluníčko nebude mít šanci sáhnout vám na účes z nádherné hřívy!

Kouzlo jemné péče a regenerace

V létě vlasy dostávají zabrat, proto je vhodné omezit zbytečný styling, tepelné úpravy vlasů žehlením a kulmováním. Namísto toho jim dopřejte více přirozenosti, šetrné péče a pozornosti. Klíčem ke krásným vlasům jsou všechny zmíněné kroky a navíc ta tolik důležitá hydratace, hydratace, hydratace. Dodržujte pitný režim a dopřejte vlasům pravidelný regenerační zábal. Vaši masku či balzám naneste do šamponem umytých a ručníkem vysušených vlasů. Následně nesmývejte, ale nechte působit ve folii a šátku třeba celou hodinu. Výsledek? Vlasy budou krásné po celé léto. A nejen to. Především budou lesklé a zdravé bez ohledu na podmínky.

TIP: Vitalitu vlasů v létě mohou podpořit potravinové doplňky užívané vnitřně. Hledejte vždy kvalitu a nezapomeňte, že užívání je důležité dodržet po dobu alespoň dvou až tří měsíců.

Where to buy our products

 

Extensive network of distributors throughout the Czech Republic

Simply find the nearest retailer, distributor, or pharmacy with our products.

View nearest distributors