CareMedica - chinese medical mushrooms hero gradient

Čas zazářit: Letní osvěžení pro krásnou a rozjasněnou pleť

V létě potřebuje pokožka maximálně chránit a hydratovat. Jaké pomocníky se vyplatí mít stále u sebe, aby byla pokožka hýčkaná po celý den? S našimi tipy osvěžíte pleť... třeba hned teď. A nejen to: dodáte jí okamžité hydratační pohlazení.

V létě je lidská pleť vystavována hned několika vlivům. Kromě slunce stojí za zmínku všudypřítomná klimatizace, chlorovaná či slaná mořská voda, ochranné UV faktory a další. Jak se tedy o pokožku starat během celého dne tak, abyste byla okamžitě nejen hydratovaná, ale i rozjasněná? Osvěžit ji můžete s těmito pomocníky. Co mít při ruce?

(Láska)vá termální voda

Je přírodní a svým složením dokáže divy. Že ještě nemáte termální vodu? Rychle to napravte, léto ještě nekončí. Termální voda je obohacena samotnou přírodou – o přírodní poklady, aktivní složky, které umí zázraky. Díky svému původu obsahuje cenné minerální látky, záleží jen na tom, z jakého pramene pochází. Její nespornou výhodou je kromě okamžitého osvěžení i při náročném horkém dni to, že působí blahodárně na vaši krásu – hydratuje, změkčuje, revitalizuje. A když ji aplikujete z větší dálky jako jemnou mlhu, účinně zafixuje vaše líčení. Dalšími výhodami používání termálních vod je také podpora hojení jizev a pupínků nebo zklidnění problematické a příliš citlivé pleti. Vyberte si tu pravou a noste ji v létě stále u sebe – používejte pro sebe i nejmenší. Je zkrátka skvělá!

TIP pro vaše oči: Jak rychle a účinně zklidnit a osvěžit nateklé nebo unavené oči? Termální vodu dejte na chvíli do lednice a následně ji aplikujte na vatové tampony. Ty pak přiložte na oči a dopřejte si malý okamžik jen pro sebe. Úleva přijde okamžitě.

Tajemství květových vod

Milujete květiny? Pak se vám jistě bude líbit další osvěžující možnost, jak si v letních měsících hýčkat pleť. Květové vody (hydroláty) jsou čistě 100% květinové vody, které vznikají jako produkt při výrobě rostlinných éterických olejů. Důležitý při výběru květové vody je především původ rostlin – v tomto případě doporučujeme sledovat certifikáty, které označují organický původ. Co s květovou vodou? Kromě toho, že si je snadno zamilujete jako toner, fixátor make-upu či refresher vlasů, můžete hydroláty používat podobně jako termální vodu po celé léto. Osvěží vás totiž kdekoli a kdykoli, aniž by narušila vaše líčení, pokud nějaké nosíte. Výhoda? Oproti termální vodě si můžete vybrat oblíbenou květinu. Levandulová se hodí pro problematickou pokožku, heřmánek zklidňuje a růžová je oblíbená pro své anti-ageing účiny. Zatočí i se suchou pletí!

TIP pro rychlé osvěžení: Květovou vodu jemně aplikujte na tělo a pokožku obličeje tehdy, když je vám horko. Příjemně vás osvěží a vaše kůže bude pružná, zklidněná a hydratovaná.

Klíčem je hloubková hydratace

A co kromě zmíněných vod ještě pokožka potřebuje? Přece hloubkovou hydrataci. Rozhodně v létě myslete na nutnost použití hloubkové séra a dodržování pitného režimu. Když zvládnete tento základ, bude vaše pokožka zářit celý den a nejen v létě. V letních měsících můžete sérum aplikovat také ráno – nezapomeňte vždy pár minut počkat, než na pokožku nanesete denní či ochranný krém. Pak už můžete vyrazit do víru dne – sbírat letní zážitky. S vaší osvěžující vodou při ruce!

Where to buy our products

 

Extensive network of distributors throughout the Czech Republic

Simply find the nearest retailer, distributor, or pharmacy with our products.

View nearest distributors