CareMedica - chinese vital mushrooms hero gradient

Květové vody aneb objevte všestranné hydroláty nejen pro pleť

Květové vody jsou všestranné, přesto jde o 100% přírodní produkty, se kterými se můžete blíže seznámit a... zamilovat se. V kosmetické taštičce totiž zastanou hned několik funkcí. Co všechno hydroláty dokážou a k čemu je lze použít? Objevte malý přírodní poklad pro pleť a vlasy.

Co je to ten hydrolát?

Ne každý používá květové vody, ale téměř každý se s nimi jistě setkal. Jde třeba o tolik oblíbenou růžovou či levandulovou vodu. Hydroláty vznikají destilací z rostlin. Jsou docela čisté – neobsahují konzervanty, parfémy, zkrátka žádné zbytečné složky – ani alkohol. Přírodní květové vody jsou tedy dokonale čistým poselstvím z rostlin – a díky přírodní síle toho umí opravdu hodně. Proč si nějakou tu květovou vodu pořídit a co od ní můžete očekávat?

Pro krásnou pleť

Tak prvně může být květová voda náhradnicí za vaši pleťovou vodu. Neobsahuje nic, co by mohlo dráždit citlivou pokožku, přitom sama o sobě vyrovnává pH pleti – je tedy dobrá na dočištění, tonizaci nebo zvlhčení pleti před aplikací olejů či olejového séra. Odličujete pokožku micelární či pleťovou vodou? Pak je květová voda nezanedbatelným krokem na závěr – dočistí pokožku a zanechá ji zklidněnou a krásnou – navíc nese blahodárné složení zvolené rostliny – třeba v případě růžové vody je to hydratace a anti-ageing účinky.

 

TIP: Pravidelně líčenou pokožku je třeba čistit důkladněji než jen květovou vodou. Přizvěte si na pomoc tonikum. Ideálně přírodní se šetrným složením.

Dropper,Bottle,Of,Lavender,Essential,Oil,Or,Aromatic,Flower,Water,

Ulevte unaveným očím

Trápí vás unavené oči? Není se čemu divit, když denně sledujete obrazovku telefonu a počítače. To jsou důvody, proč i očím dopřát pravidelný odpočinek. Unaveným očím a citlivé kůži okolo očí uleví květová voda – sáhnout můžete po růžové či heřmánkové. Namočte do ní dva bavlněné tampony a chladivý obklad naneste na oči. Pak už si jen vleže vychutnejte malou relaxaci jen a jen pro sebe. Úleva? Ta přijde téměř okamžitě.

Mdlé vlasy? Dopřejte jim refresh

Květové vody jsou velmi šetrné také pro vlasy – obzvláště tehdy, chybí-li vlasům hydratace a jiskra. Mají-li vaše vlasy tendenci krepatět či plihnout, naneste na ně malé množství květové vody a v předklonu je prohrábněte. Vlasy tak hydratujete, osvěžíte a provzdušníte. Hydroláty navíc svědčí i pokožce hlavy: normální, ale i problematické. Pomohou vám zklidnit podrážděnou či suchou kůži, ale i stimulovat růst vlasů. Oblíbené jsou růžová, levandulová, kopřivová a rozmarýnová květová voda.

TIP: Unavené vlasy bez lesku a života? Smíchejte velmi malé množství přírodní hydratační masky na vlasy s oblíbenou květovou vodu. Stačí kapka směsi, která nahradí leave-in kondicionér. Tento elixír naneste do vlasů, které jste předem navlhčili květovou vodou. Vlasy budou okamžitě oživené, hydratované a krásné. Trik používejte dle potřeby nebo jako refresh v den, kdy je nemyjete.

Namíchejte si vlastní poklad

K čemu ještě využijete květové hydroláty? K osvěžení pleti kdykoli během dne, k hydrataci před nebo po sprše, jako balzám po holení, jako šetrnou ústní vodu a jako pomocníka pro míchání domácích pleťových masek. Jak na účinnou pleťovou masku, která šetrně vyčistí pokožku do hloubky? Smíchejte jakýkoli přírodní jíl s několika kapkami květové vody, dokud nevznikne kašovitá konzistence. Masku naneste na čistou pokožku tváří, krku a dekoltu a nechte působit alespoň 20 minut. Kůže bude krásná, čistá a rozjasněná. A nakonec? Tonizujte opět pomocí hydrolátu, který pleť zklidní a připraví na další kroky vaší beauty rutiny. Tak jaký bude další krok?

TIP: Aby pleťová  maska působila a a příliš pokožku při schnutí nestahovala, mějte květovou vodu v rozprašovači při ruce – a po dobu působení masky pleť zvlhčujte.

Where to buy our products

 

Extensive network of distributors throughout the Czech Republic

Simply find the nearest retailer, distributor, or pharmacy with our products.

View nearest distributors