CareMedica - chinese vital mushrooms hero gradient

5 praktických tipů, jak začít s přírodní kosmetikou

Chtěli byste konvenční kosmetiku konečně vyměnit za tu dokonale čistou se složením, skrz které vás pohladí sama příroda? Nebojte se, nemusíte hned vyměnit každý váš přípravek z koupelny a kosmetické taštičky. Poradíme vám, jak na přirozenou změnu – laskavě k sobě, peněžence i domácnosti.

První tip: I jeden malý krok se počítá

Možná už jste začali, možná teprve začnete. I jeden docela malý krok se počítá – proto nemyslete na to, že nakoupíte velké množství přírodní kosmetiky, ale začněte klidně i jedním jediným přípravkem. Ideálně jakým? Běžným. Pořiďte si třeba krém na ruce, přírodní šampon nebo sprchový gel. Tak během běžných dní přírodní kosmetiku a její funkčnost osaháte v praxi... na vlastní kůži.

Skin,Care.,Woman,With,Beauty,Face,Touching,Healthy,Facial,Skin

Druhý tip: Používejte vzorky a cestovní balení

Jak se postupně seznamovat s přírodní kosmetikou, aniž byste za ni byli nuceni utratit výplatu? Nebojte se říkat si o vzorečky, pořiďte si mini balení. Za pár korun budete mít možnost zjistit, zda vám přípravky sedí či nikoli. A když se vaše pleť zamiluje? Budete mít jasno – dělejte si seznamy těch přípravků, které stojí za nákup. Které jednoduše vyhovují vašim potřebám.

Třetí tip: Naučte se vyhýbat nevhodným látkám

Nezapomeňte, že existuje mnoho přípravků, které se jako přírodní jen tváří. To je důvod, proč je tolik důležité sledovat složení – ovšem nebojte se, nemusíte znát všechny ty názvy, poslouží vám některé aplikace se čtečkou složení. My vám alespoň přiblížíme, které látky do přírodní kosmetiky nepatří – a pokud je najdete v INCI, nejde o přírodní produkt:

  • Syntetické konzervační látky
  • Umělá barviva a parfemace
  • PEG emulgátory
  • Ropné látky (parafín, vazelína)
  • GMO suroviny (Geneticky Modifikované Organismy)
  • Syntetické UV filtry
  • Silikony, parabeny

TIP: Jak se ještě orientovat? Kosmetika může být označena certifikáty, které deklarují přípravky s čistým přírodním složením. Nejznámější u nás je CPK – certifikovaná přírodní kosmetika.

Čtvrtý tip: Buďte trpěliví, změna je pozvolná

Při testování nebo používání přírodní kosmetiky se vaše pokožka či vlasy mohou zpočátku projevit problematicky. Znamená to, že vlasy zvyklé na silikony mohou být neuhlazené a rozlétané, pokožka může chvíli šílet, než se zcela spraví. Neklesejte na mysli, konvenční kosmetika zkrátka jen obsahuje látky, kvůli jejichž vynechání je pokožka na chvíli nahá. To je ideální čas vytrvat a dál jí dopřávat přírodní látky, složky, které ji nechají dýchat, ale zároveň ji vyživí a vrátí jí rovnováhu.

Pátý tip: Nechte pleť, aby se zamilovala

Pokud přírodní kosmetice dáte šanci (ano, to platí i pro tu dekorativní), vaše pokožka se může zamilovat. A vlasy také. Postupně se pak můžete zbavovat běžné kosmetiky, které máte slušnou sbírku – ale nevyhazujte vše, byla by to škoda. Nevypotřebované přípravky darujte sestře či kamarádce – komukoli, kdo vaše přípravky s radostí dopotřebuje. A až se zeptají, proč měníte koupelnu? Sdílejte svou radost z přírody – možná navnadíte ostatní, aby se s důvěru také svěřili do péče matky země. Vždy je totiž čas zazářit... a s přírodní kosmetikou to jde samo.

Where to buy our products

 

Extensive network of distributors throughout the Czech Republic

Simply find the nearest retailer, distributor, or pharmacy with our products.

View nearest distributors